MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA NA PALUBĚ

Dlouho jsme se těšili, hodně si je přáli, drobátko jsme se i báli,ale nakonec jsme si to  moc užili. O čem že se to mluví? No, přece o návštěvě Mikuláše, čerta a andílka, kteří ani letos nezapomněli na zastávku v naší školičce.

Tak vzácnou návštěvu si nechtěli nechat ujít ani malí ani velcí a tak se v úterý 5. prosince naše paluba zaplnila dětmi, sourozenci, rodiči i prarodiči. Nejprve, jak se sluší a patří jsme se všichni přivítali, nebylo to však jen tak obyčejné AHOJ, ale s dětmi jsme ukázali, jak se zdraví čertíci v pekle a na úvod jsme přidali pořádnou čertí rozcvičku. A co to, najednou se ozvalo cinkání……a přišel k nám Mikuláš a krásný andílek, kteří si s námi chvíli povídali a kdo našel odvahu mohl jim i zazpívat nebo říct nějakou hezkou básničku. Říkáte si a kde byl čertík? Ne ne nezapomněli jsme na něj, ale museli jsme přivolat Plamínka, aby čertíkovi u nás nebyla zima. Při hře „Plaminku, plamínku pojď k nám do peklíčka“ jsme zahřáli všechny. Nakonec se i poznalo, kdo se nebál a pohladil si čertíka, protože se od něj umazal.

To ale nebylo všechno, kdo tam s námi byl, dozvěděl se jak to vypadá, když se v pekle narodí čertí mimino nebo si s námi zabušil na čertí vrata. Přijela k nám královna zima a řádili u nás i mrazíci uličníci.

Bylo to krásné odpoledne, k loučení pak nechyběl balíček plný překvapení a dobrot od naší návštěvy a čertí pozdrav na tvářičku.

http://fotkymszizkova.rajce.idnes.cz/5.TRIDA_MIKULASSKA_NADILKA_NA_PALUBE/